
| : | PE15A4060F |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Pasternack |
| : | 1 Watt P1dB, 6 |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 6GHz ~ 12GHz |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 12V |
| Gain | 47dB |
| Current - Supply | 2.66A |
| Noise Figure | 6.5dB |
| P1dB | 30.5dBm |