
| : | PDC003-EF13A04T |
|---|---|
| : | Switching Converter, SMPS Transformers |
| : | J.W. Miller / Bourns |
| : | XFMR POE DC/DC |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | J.W. Miller / Bourns |
| Series | PDC-EF |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.787" L x 0.531" W (20.00mm x 13.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 250kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Applications | Power Over Ethernet (PoE) |
| Voltage - Isolation | 4000V |
| Voltage - Primary | 85 ~ 265V |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Inductance @ Frequency | 710µH @ 100kHz |