
| : | PD4859L5050S2HF |
|---|---|
| : | RF Power Dividers/Splitters |
| : | TTM Technologies Trading (Asia) Company Limited |
| : | POWER DIVIDER |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TTM Technologies Trading (Asia) Company Limited |
| Series | Xinger® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.033" W x 0.028" H (1.59mm x 0.84mm x 0.70mm) |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Specifications | Isolation (Min) 19dB, 15dB Return Loss |
| Frequency | 3 GHz ~ 6.2 GHz |