
| : | PCS105-330T-RC |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | Allied Components International |
| : | 33H 30% POWER C |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allied Components International |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±30% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 84mOhm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 2.5A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Inductance | 33 µH |