
| : | OS04D10-A44A-001A |
|---|---|
| : | Image Sensors, Camera |
| : | OmniVision Technologies |
| : | 4MP CMOS CAMERA |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | OmniVision Technologies |
| Series | PureCel® |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 44-BGA, CSPBGA |
| Type | CMOS |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Pixel Size | 1.998µm x 1.998µm |
| Active Pixel Array | 2560H x 1440V |
| Supplier Device Package | 44-CSP |
| Frames per Second | 30.0 |