| : | NB3N2304NZDTG |
|---|---|
| : | Clock Buffers, Drivers |
| : | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| : | IC CLK BUFFER 1 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | LVCMOS, LVTTL |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Input | LVCMOS, LVTTL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Frequency - Max | 140 MHz |