
| : | MS338-10C-NS |
|---|---|
| : | RF Shields |
| : | Masach |
| : | 34.2 X 30.7 X 3 |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Masach |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Type | Cover |
| Length - Overall | 1.346" (34.20mm) |
| Ventilation | Non-Vented |
| Width - Overall | 1.209" (30.70mm) |
| Height - Overall | 0.126" (3.20mm) |