
| : | MS310-10C-NS |
|---|---|
| : | RF Shields |
| : | Masach |
| : | 31.6 X 17.7 X 2 |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Masach |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Type | Cover |
| Length - Overall | 1.244" (31.60mm) |
| Ventilation | Non-Vented |
| Width - Overall | 0.697" (17.70mm) |
| Height - Overall | 0.106" (2.70mm) |