
| : | MCP39F511AT-E/MQ |
|---|---|
| : | Energy Metering |
| : | Roving Networks (Microchip Technology) |
| : | SINGLE-PHASE, D |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Roving Networks (Microchip Technology) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 7mA |
| Measurement Error | 0.1% |
| Voltage - I/O High | 3V |
| Voltage - I/O Low | 0.4V |
| Meter Type | Single Phase |
| Supplier Device Package | 28-QFN (5x5) |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |