| : | MAX9921AUB+ |
|---|---|
| : | Sensor and Detector Interfaces |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC SENSOR HALL |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | Logic |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Hall Effect Sensor |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Type | Voltage |
| Supplier Device Package | 10-uMAX/uSOP |
| Current - Supply | 1.3 mA |
| DigiKey Programmable | Not Verified |