
| : | MAX4951CTP+ |
|---|---|
| : | Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC REDRIVER ESA |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Delay Time | 240ps |
| Number of Channels | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Applications | eSATA |
| Current - Supply | 90mA |
| Data Rate (Max) | 6Gbps |
| Supplier Device Package | 20-TQFN (4x4) |