
| : | MAX3110EEWI+G36 |
|---|---|
| : | Controllers |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC UART SPI COM |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Function | Controller |
| Interface | SPI, UART |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 600µA |
| Protocol | RS232, RS485 |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| DigiKey Programmable | Not Verified |