
| : | MAX1932ETC+T |
|---|---|
| : | Special Purpose Regulators |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC REG CTRLR FB |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-WQFN Exposed Pad |
| Voltage - Output | 4.5V ~ 90V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Controller, Fiber Optic Network |
| Supplier Device Package | 12-TQFN (4x4) |