
| : | MASTERGAN1LTR |
|---|---|
| : | Full Half-Bridge (H Bridge) Drivers |
| : | STMicroelectronics |
| : | Linear IC's |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Bootstrap Circuit |
| Package / Case | 31-VQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | Logic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 9.5V |
| Rds On (Typ) | 150mOhm |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 10A |
| Current - Peak Output | 17A |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Voltage - Load | 600V (Max) |
| Supplier Device Package | 31-QFN (9x9) |
| Fault Protection | Over Temperature, UVLO |
| Load Type | Inductive, Capacitive, Resistive |