
| : | MAAM-008727-0CA701 |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Metelics (MACOM Technology Solutions) |
| : | AMPLIFIER 10-25 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Metelics (MACOM Technology Solutions) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 5MHz ~ 300MHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 15V |
| Gain | 8dB |
| Current - Supply | 15mA |
| Noise Figure | 1.8dB |
| P1dB | 14dBm |
| Test Frequency | 5MHz ~ 300MHz |