| : | LT6205HS5#TRMPBF |
|---|---|
| : | Video Amps and Modules |
| : | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| : | IC AMP VOLTAGE |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | Voltage Feedback |
| Slew Rate | 600V/µs |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 12.6V, ±1.35V ~ 6.3V |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Supply | 4 mA |
| Current - Output / Channel | 60 mA |