
| : | LMH6715MAX/NOPB |
|---|---|
| : | Video Amps and Modules |
| : | Texas Instruments |
| : | IC AMP CURRENT |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | VIP10™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | Current Feedback |
| Slew Rate | 1300V/µs |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 10V ~ 12V, ±5V ~ 6V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Circuits | 2 |
| Current - Supply | 5.8 mA |
| Current - Output / Channel | 70 mA |
| -3db Bandwidth | 400 MHz |