
| : | LFV310-XXGBVTMCX |
|---|---|
| : | Float, Level Sensors |
| : | SICK |
| : | FLUID LEVEL SEN |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SICK |
| Series | LFV300 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Output Type | Switch |
| Voltage Rating | 20 ~ 253VAC/DC |
| Mounting Type | Male 3/4" (19.05mm) G |
| Type | Liquid |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Material - Housing & Prism | Aluminum |
| Current | 400 mA |