
| : | LFH-SBX60G1AS15SZ0 |
|---|---|
| : | Float, Level Sensors |
| : | SICK |
| : | LEVEL PROBE |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SICK |
| Series | LFH |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Output Type | Analog |
| Voltage Rating | 10V ~ 30V |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Type | Liquid |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Output Configuration | 4mA ~ 20mA |
| Material - Housing & Prism | Stainless Steel |