
| : | LBEE5XV2EA-802 |
|---|---|
| : | RF Transceiver Modules and Modems |
| : | TOKO / Murata |
| : | MODULE WI-FI 6 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TOKO / Murata |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 199-SMD Module |
| Sensitivity | -96dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.4GHz, 5GHz, 6GHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V |
| Power - Output | 18dBm |
| Data Rate | 54Mbps |
| Protocol | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth v5.3 |
| Current - Receiving | 34mA ~ 55mA |
| Current - Transmitting | 26mA ~ 360mA |
| Antenna Type | Antenna Not Included |
| Utilized IC / Part | CYW55573 |
| Modulation | 8DPSK, DQPSK |
| RF Family/Standard | Bluetooth, WiFi |
| Serial Interfaces | ADC, GPIO, I2S, SDIO, UART |