
| : | L6562ADTR |
|---|---|
| : | PFC (Power Factor Correction) |
| : | STMicroelectronics |
| : | IC PFC CTRLR TR |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 10.5V ~ 22.5V |
| Mode | Discontinuous (Transition) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Startup | 30 µA |