| : | KVX2152-23-0/TR |
|---|---|
| : | Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| : | Roving Networks (Microchip Technology) |
| : | SI TVAR NON HER |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Roving Networks (Microchip Technology) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Diode Type | Single |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F | 1.3pF @ 20V, 1MHz |
| Q @ Vr, F | 600 @ 4V, 50MHz |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 22 V |