| : | KSZ8862-32MQL-FX |
|---|---|
| : | Controllers |
| : | Roving Networks (Microchip Technology) |
| : | IC SWITCH ETH 2 |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Roving Networks (Microchip Technology) |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 128-BFQFP |
| Function | Switch |
| Interface | Parallel |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 3.1V ~ 3.5V |
| Current - Supply | 122mA |
| Protocol | Ethernet |
| Standards | 10/100 Base-FL/FX/T/TX/SX PHY |
| Supplier Device Package | 128-PQFP (14x20) |
| DigiKey Programmable | Not Verified |