
| : | KIT-16464 |
|---|---|
| : | RFID Transponders, Tags |
| : | SparkFun |
| : | ULTRA-SMALL UHF |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SparkFun |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.049" W (1.25mm x 1.25mm) |
| Style | Card |
| Frequency | 865MHz ~ 928MHz |
| Memory Type | Read/Write |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Technology | Passive |
| Standards | EPC, ISO 18000-63 |
| Writable Memory | 12B (EPC) |