
| : | JMPP474J0630DH1524 |
|---|---|
| : | Film Capacitors |
| : | Lumimax Optoelectronics Technology |
| : | CAP FILM 0.47uF |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Lumimax Optoelectronics Technology |
| Series | MPP |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | Radial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose; High Frequency; High Pulse |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Capacitance | 0.47 µF |