
| : | ISL68137IRAZ-TR5741 |
|---|---|
| : | DC DC Switching Controllers |
| : | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| : | IC REG CTRLR PM |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | LAST_TIME_BUY |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type | PWM Signal |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 1MHz |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.135V ~ 3.465V |
| Supplier Device Package | 48-QFN (6x6) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Serial Interfaces | AVSBus, PMBus |
| Output Phases | 7 |
| Clock Sync | No |
| Number of Outputs | 7 |