
| : | IRM-H920J5/TR2 |
|---|---|
| : | Photo Detectors - Remote Receiver |
| : | Everlight Electronics |
| : | LINEAR IC |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Everlight Electronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 8m |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Orientation | Top View |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| B.P.F. Center Frequency | 20.0kHz |
| Current - Supply | 600 µA |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |