
| : | IRM-3636M3 |
|---|---|
| : | Photo Detectors - Remote Receiver |
| : | Everlight Electronics |
| : | LINEAR IC |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Everlight Electronics |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 14m |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Side View |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| B.P.F. Center Frequency | 36.0kHz |
| Current - Supply | 400 µA |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |