
| : | HXB4009HLT |
|---|---|
| : | Pulse Transformers |
| : | Pulse Larsen Antenna |
| : | MOD SIN 2. 5GP |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pulse Larsen Antenna |
| Series | HXB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 180µH |
| Size / Dimension | 0.594" L x 0.280" W (15.10mm x 7.10mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | LAN 2.5G Base-T |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |