
| : | HESS0000 |
|---|---|
| : | Position, Proximity, Speed (Modules) - Industrial |
| : | Red Lion |
| : | SENSOR HALL NPN |
| : | - |
| : | Box |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Red Lion |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Metal |
| Output Type | NPN - Open Collector |
| Type | Hall Effect |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Cable |
| Voltage - Supply | 8V ~ 30V |
| Actuator Material | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Frequency | 10 kHz |