
| : | HAL3930DJ-A |
|---|---|
| : | Angle, Linear Position Measuring |
| : | TDK Micronas |
| : | PROGRAMMABLE 3D |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Micronas |
| Series | HAL39 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | PWM, SENT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage - Supply | 3V ~ 16V |
| Actuator Type | External Magnet, Not Included |
| Technology | Hall Effect |
| For Measuring | Angle, Linear, Rotary |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-1 |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical | 0° ~ 360° |