
| : | GBI15D |
|---|---|
| : | Bridge Rectifiers |
| : | Diotec Semiconductor |
| : | IC |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SIP, GBI |
| Mounting Type | Through Hole |
| Diode Type | Single Phase |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | GBI |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3.2 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 7.5 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 200 V |