
| : | FDR-610-10R |
|---|---|
| : | Photoelectric, Industrial |
| : | Autonics |
| : | FIBER OPTIC CAB |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Autonics |
| Series | FD |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 4.724" (120mm) |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C (TA) |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Connection Method | Cable |