| : | FAN7711ZMX |
|---|---|
| : | Lighting, Ballast Controllers |
| : | Fairchild Semiconductor |
| : | IC BALLAST CONT |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 48.7kHz ~ 57.3kHz |
| Type | Ballast Controller |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 12.4V ~ 15.2V |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Dimming | No |
| Current - Supply | 3.2 mA |