| : | FAN7387VN |
|---|---|
| : | Lighting, Ballast Controllers |
| : | Fairchild Semiconductor |
| : | HALF BRIDGE BAS |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency | 18kHz ~ 22kHz |
| Type | Ballast Controller |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 11V ~ 14V |
| Supplier Device Package | 8-MDIP |
| Dimming | No |
| Current - Supply | 600 µA |