| : | ERG-2SJ681A |
|---|---|
| : | Through Hole Resistors |
| : | Panasonic Electronic Components |
| : | RES 680 OHM 5% |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERG |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Power (Watts) | 2W |
| Tolerance | ±5% |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Package / Case | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 680 Ohms |