
| : | EE-SX4330-1 |
|---|---|
| : | Photointerrupters - Slot Type - Logic Output |
| : | Omron Electronic Components |
| : | ULTRA-COMPACT P |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Electronic Components |
| Series | EE-SX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, No Lead, Slot Type |
| Sensing Distance | 0.118" (3mm) |
| Sensing Method | Transmissive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Output Configuration | NPN - Open Collector |
| Voltage - Supply | 2.2V ~ 7V |
| Current - Supply | 4 mA |