
| : | ECS-CTA-8.00-TR |
|---|---|
| : | Resonators |
| : | ECS Inc. International |
| : | CERAMIC RES 8.0 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ECS Inc. International |
| Series | ECS-CTA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Without Capacitor |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Ceramic |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±0.2% |
| Height | 0.067" (1.70mm) |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Impedance | 30 Ohms |
| Frequency | 8 MHz |