
| : | DSC1211NE3-C0021T |
|---|---|
| : | Pin Configurable/Selectable Oscillators |
| : | Roving Networks (Microchip Technology) |
| : | MEMS OSC (FS), |
| : | - |
| : | Strip |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Roving Networks (Microchip Technology) |
| Series | DSC12X1 |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-VDFN |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Output | CMOS |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.63V |
| Height | 0.035" (0.90mm) |
| Current - Supply (Max) | 27mA (Typ) |
| Base Resonator | MEMS |