
| : | DS1000S-200 |
|---|---|
| : | Delay Lines |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | DS1000 5-TAP SI |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Nonprogrammable |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Number of Taps/Steps | 5 |
| Delay to 1st Tap | 40ns |
| Number of Independent Delays | 1 |
| Available Total Delays | 200ns |
| Tap Increment | 40 ns |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |