
| : | DPX252690DT-5225A1 |
|---|---|
| : | RF Multiplexers |
| : | TDK Corporation |
| : | MULTILAYER DPX |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Corporation |
| Series | DPX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric), 6 PC Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Diplexer |
| Frequency Bands (Low / High) | 699MHz ~ 2.17GHz / 2.3GHz ~ 2.69GHz |
| Low Band Attenuation (min / max dB) | 10.00dB / 16.00dB |
| High Band Attenuation (min / max dB) | 15.00dB / 19.00dB |
| Return Loss (Low Band / High Band) | 10.0dB / 10.0dB |