
| : | DPX1608LKF4R2460A |
|---|---|
| : | RF Multiplexers |
| : | Pulse Larsen Antenna |
| : | DIPLEXER WIFI 7 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pulse Larsen Antenna |
| Series | 1608 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Diplexer |
| Frequency Bands (Low / High) | 2.4GHz ~ 2.483GHz / 5.17GHz ~ 7.125GHz |
| Low Band Attenuation (min / max dB) | - / 43.60dB |
| High Band Attenuation (min / max dB) | - / 45.80dB |