| : | DMMT32N45CV-7R |
|---|---|
| : | Bipolar Transistor Arrays |
| : | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| : | GENERAL PURPOSE |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | 2 NPN (Matched Pair) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power - Max | 265mW |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 2mA, 5V |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Supplier Device Package | SOT-563 |