| : | D3C0810S-1 |
|---|---|
| : | RF Circulators and Isolators |
| : | DiTom Microwave Inc. |
| : | 0.80 - 1.00 GHZ |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | DiTom Microwave Inc. |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Connector Type | SMA-FEMALE |
| Frequency | 800 MHz ~ 1 GHz |
| Type | Circulator |
| Insertion Loss | 0.4dB |
| VSWR | 1.25 |
| Isolation | 20dB |
| Power - Average Forward | 250 W |