
| : | CYPAS211A132LQXQXQLA1 |
|---|---|
| : | DC DC Switching Controllers |
| : | IR (Infineon Technologies) |
| : | EZ-PD PAG2S-QZ |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | EZ-PD™ |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type | PWM Signal |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 20kHz ~ 300kHz |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.15V ~ 30V |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Phases | 1 |
| Duty Cycle (Max) | 55% |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Outputs | 1 |