
| : | CY7C6521024LQXSTXUMA1 |
|---|---|
| : | Controllers |
| : | IR (Infineon Technologies) |
| : | USB-DATA |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Function | Controller |
| Interface | GPIO, I2C |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 20mA |
| Protocol | USB |
| Standards | USB 2.0 |