
| : | CTMMP2012CF-3R3M |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | Central Technologies |
| : | SMD Shielded Po |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Central Technologies |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Size / Dimension | 0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 32mOhm |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Inductance | 3.3 µH |
| Current Rating (Amps) | 8 A |