
| : | CTMMP1805F-1R0M |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | Central Technologies |
| : | SMD Shielded Po |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Central Technologies |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Size / Dimension | 0.161" L x 0.181" W (4.10mm x 4.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 47mOhm |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Inductance | 1 µH |
| Current Rating (Amps) | 5.2 A |