
| : | CT100LW-FS6 |
|---|---|
| : | Linear, Compass (ICs) |
| : | Allegro MicroSystems |
| : | DIFFERENTIAL TM |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | XtremeSense™ Crocus Technology |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Axis | Single |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 1V ~ 5.5V |
| Bandwidth | 0.1Hz ~ 1kHz |
| Technology | Magnetoresistive |
| Sensing Range | ±20mT |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |