
| : | CSA-50-25MX25X20-G-0R3-K |
|---|---|
| : | Thin Film Capacitors |
| : | Knowles DLI |
| : | COMPEX |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Knowles DLI |
| Series | CSA |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | Nonstandard SMD |
| Size / Dimension | 0.025" L x 0.025" W (0.63mm x 0.63mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Capacitance | 0.3 pF |